Zbiórka krwi przed urzędem. Możesz uratować komuś życie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W czwartek 9 września przed Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna odbędzie się akcja zbiórki krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje.

 

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion odział w Konstancinie-Jeziornie organizuje akcję honorowego oddawania krwi. Odbędzie się ona 9 września (czwartek) w krwiobusie zaparkowanym przed Urzędem Miasta i Gminy (od ul. Piaseczyńskiej 77). Zbiórka będzie prowadzona w godz. 9.00–13.00.

Jest to pierwsza taka akcja organizowana przez konstanciński oddział klubu Legion, który istnieje od kwietnia tego roku – mówi Piotr Kucharski, koordynator akcji. – Mam nadzieję, że wszystko się uda i będzie można zorganizować kolejną zbiórkę już w grudniu.

Jak się przygotować?

W akcji mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat oraz posiadają ze sobą ważny dokument tożsamości z numerem PESEL. Trzeba też pamiętać, aby przed zgłoszeniem się do mobilnego punktu poboru krwi zjeść niskotłuszczowy posiłek oraz wypić większą ilość wody. Jeżeli oddajemy krew po raz pierwszy, zabierzmy ze sobą kogoś do towarzystwa, na pewno poczujemy się pewniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Nie trzeba znać swoje grupy krwi. Zachęcamy do udziału w akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię