Zbiórka odzieży na sprzęt rehabilitacyjny zakończona sukcesem

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Ogromnym sukcesem zakończyła się akcja „Zrób porządek w szafie” organizowana przez Fundację Eco Textil we współpracy z American School of Warsaw z Konstancina-Jeziorny. Uczniowie zebrali ponad dwie tony odzieży! Efektem projektu było przekazanie specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych miejscowego Domu Pomocy Społecznej.

 

Na czym polegała akcja?

Uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły wrzucali niepotrzebną odzież do specjalnego kontenera, ustawionego na terenie szkoły. Po zakończonej zbiórce, Fundacja Eco Textil odebrała zebraną odzież, która trafiła do sortowni – następnie niepotrzebne ubrania trafią do recyklingu lub dostaną drugie życie.
Celem akcji było zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na sprawę recyklingu odzieży, kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców oraz, oczywiście zbiórka niepotrzebnych ubrań, które otrzymają teraz „drugie życie” – wyjaśnia Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil.
W zamian za zebraną odzież, podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Konstancina-Jeziorny otrzymali trójkołowe rowery rehabilitacyjne oraz kule.

CZYTAJ TAKŻE:  Komunikat! Przerwa w dostawie wody

Niepotrzebną odzież można wrzucać do specjalnych kontenerów

Do specjalnie oznaczonych pojemników można wrzucać niepotrzebną odzież, obuwie, dodatki, a także inne tekstylia. Wszystkie rzeczy są poddawane w 100% recyklingowi. Oddając odzież do odpowiednich kontenerów, dbamy o środowisko naturalne, gdyż mamy pewność, że ubrania nie trafią na wysypisko śmieci. Co ważne, część środków pochodzących z przetworzonej odzieży zasila konto Fundacji Eco Textil, która pomaga osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

Sprzęt rehabilitacyjny za darmo

Dzięki środkom pozyskanym z recyklingu odzieży, Fundacja Eco Textil razem z partnerami prowadzi sieć ogólnopolskich wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego – w całej Polsce takich punktów jest już ponad 200. Lista placówek dostępna jest na stronie Fundacji: ecotextil.pl. Można w nich wypożyczać rowery trójkołowe, wózki, chodziki oraz kule.
Jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na wizytę w punkcie stacjonarnym, sprzęt można wypożyczyć przez Internet poprzez stronę ecotextil.pl/wypozyczalnia/.
W wypożyczalni online dostępne są również łóżka rehabilitacyjne, osoba wypożyczająca pokrywa jedynie koszt przesyłki kurierskiej.

CZYTAJ TAKŻE:  Komunikat w związku z przerwą w dostawie wody

Wypożyczalnia sprzętu jest formą pomocy osobom niepełnosprawnym, ale również sposobem na podziękowanie wszystkim ludziom, którzy oddają niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów możemy udostępniać osobom niepełnosprawnym trójkołowe rowery, wózki, łóżka, kule i chodziki – dodaje Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię