Zbiórka parafiny na świeczki dla ukraińskich żołnierzy

2

GÓRA KALWARIA Rozpoczęła się zbiórka wosku i parafiny na rzecz ukraińskich żołnierzy. Stare lub nowe świeczki i inne woskowe lub parafinowe produkty można dostarczać do szkół podstawowych lub urzędu gminy


Akcja zbiórki będzie prowadzona również na cmentarzach – świeczki będzie można wrzucać do specjalnie oznakowanych pojemników. Pod koniec listopada zebrany wosk i parafina zostaną przerobione na świece i zawiezione na Ukrainę. Zrobione z puszek lampki z tekturowym knotem trafią do żołnierzy przebywających na froncie. W okopach dają one światło, pozwalają ogrzać dłonie, podgrzać posiłek lub wodę. Palą się nawet do dwóch dni i nie dymią, więc nie są widoczne dla wroga. To już druga taka akcja na terenie gminy Góra Kalwaria (pierwsza została przeprowadzona w styczniu).

TW

2 KOMENTARZE

 1. „Rozpoczęła się zbiórka wosku i parafiny na rzecz ukraińskich żołnierzy”
  ==========================================
  Gdyby organizatorzy tej zbiórki mieli jakiekolwiek pojęcie o tym, co się na tej wojnie dzieje i ku czemu zmierza ta anglosaska geopolityczna awantura, to dla ukraińskich żołnierzy zbieraliby raczej znicze i sztuczne kwiatki.

  Bo szkoda ludzi przemielonych w tzw. maszynkach do mielenia mięsa na krwawe strzępy w imię obcych interesów.

  Póki żyją i można ich wykorzystać, to daje im się broń. Ale jest na 100% pewne, że jak już będą martwi i niepotrzebni, to ich obecni „sponsorzy” na znicze i kwiatki nie dadzą 🙁

  Założymy się, redaktorze TW? Skrzynkę wódki mogę postawić albo równowartość w innym towarze 😉

 2. My im będziemy wosk i parafinę zbierać a oni będą dookoła rozpowiadać, że jesteśmy tacy sami jak Rosjanie? Chyba się coś tym Ukraińcom w głowach pomieszało! Skoro jesteśmy dla nich tacy sami jak Rosjanie to czego od nas jeszcze chcą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię