Zbliża się budowa ronda na skrzyżowaniu ważnych dróg

0

LESZNOWOLA/POWIAT Wkrótce powinna rozpocząć się budowa ronda na skrzyżowaniu Żwirowej i Wojska Polskiego na styku Wilczej Góry i Władysławowa. Podniesie to bezpieczeństwo na ruchliwym skrzyżowaniu, które zyskało na znaczeniu po otwarciu pierwszego odcinka trasy S7


O planach budowy w tym miejscu ronda pisaliśmy kilkanaście miesięcy temu.
Jesteśmy po otwarciu ofert i czekamy na rozstrzygnięcie przetargu – informuje Joanna Grela z biura promocji powiatu. Niedawno radni powiatowi dołożyli do inwestycji 900 tys. zł, co umożliwi realizację tego wartego 2 mln zł zadania. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana prawdopodobnie w lutym.
– Od podpisania umowy wykonawca będzie miał cztery miesiące na budowę ronda – wyjaśnia Joanna Grela. Oznacza to, że o ile nie pojawią się nieprzewidziane komplikacje, powinno ono być gotowe w czerwcu. Problemem może być natomiast to, że prace drogowe spowodują utrudnienia dla kierowców. Należy liczyć się z tym, że zarówno Żwirowa jak i Wojska Polskiego mogą być przez jakiś czas nieprzejezdne. Zapytaliśmy czy znana jest już nowa organizacja ruchu, która zostanie wprowadzona na czas budowy. Okazuje się jednak, że jest na to jeszcze za wcześnie.
– Tymczasowa organizacja ruchu zostanie dopiero opracowana przez wykonawcę – informuje Joanna Grela.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię