Zbliża się przebudowa kolejnego odcinka Dworskiej. Przy szkole powstanie rondo!

1

PIASECZNO/POWIAT Właśnie otwarto pierwszy wyremontowany odcinek ulicy Dworskiej w Chylicach, a już niedługo rozpoczną się prace na drugim fragmencie drogi – od Nadrzecznej do Starochylickiej


Remont pierwszego odcinka Dworskiej potrwał nieco dłużej niż pierwotnie zakładano, ale od wczoraj droga wiodąca przez kompleksowo przebudowany most na Jeziorce jest już przejezdna. W ubiegłym miesiącu powiat ogłosił przetarg na przebudowę odcinka od Nadrzecznej do Starochylickiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu Starochylickiej z Dworską. Stanęło do niego sześć firm, przy czym najkorzystniejszą ofertę zaproponowała ta, która właśnie skończyła przebudowę mostu. Droga ma zyskać nie tylko nową nawierzchnię, ale także infrastrukturę towarzyszącą, w tym odwodnienie, oświetlenie, chodnik, ścieżkę rowerową. Z kolei rondo ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa przy szkole. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym miesiącu i potrwać do września przyszłego roku.

CZYTAJ TAKŻE:  Koszmar komunikacyjny przy szkole

TW

1 KOMENTARZ

  1. Z pozoru wszystko fajnie, ale to, co słyszałem o różnych inwestycjach powiatowych każe mi zadać pytanie, w którą stronę będzie płynęła woda w tym odwodnieniu i gdzie wypłynie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię