Zbliża się przebudowa kolejnego odcinka Postępu. Należy spodziewać się utrudnień

0

LESZNOWOLA/POWIAT Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na przebudowę kolejnego odcinka ul. Postępu w Lesznowoli, od drogi 721 do ulicy Krasickiego w Nowej Woli. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca tego roku


Przetarg na rozbudowę kolejnego odcinka Postępu i Krasickiego (na skrzyżowaniu tych dwóch ulic ma powstać rondo) wraz z przebudową infrastruktury wewnętrznej został ogłoszony pod koniec lutego. Niedawno starosta Ksawery Gut ogłosił, że wyłoniono wykonawcę, który za prawie 6,8 mln zł w ciągu 8 miesięcy (umowę zawarto 14 kwietnia) zrealizuje to zadanie. Jest ono ważne zwłaszcza w kontekście uruchomienia w październiku tego roku budowanej nieopodal trasy S7. – Niestety na S7 nie wjedziemy póki co trasą 721 bis – zauważa starosta. – Węzeł Lesznowola będzie tymczasowo obsługiwany za pośrednictwem ronda turbinowego i ul. Postępu.
Okazuje się, że powiat myśli już też o przebudowie kolejnego odcinka Postępu od Krasickiego do granicy powiatu (za Zgorzałą). Przygotowywana jest dokumentacja projektowa. Ma to jednak nastąpić dopiero po zakończeniu budowy trasy S7, kiedy to będzie można dojechać drogą serwisową do węzła Zamienie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię