Zbliża się przebudowa Masztowej na styku gmin. Pierwszy etap jeszcze w tym roku

2

PIASECZNO/POWIAT Ulica Masztowa w Kuleszówce na styku gmin Piaseczno i Lesznowola od lat czeka na kompleksowy remont. Zarządzające drogą starostwo powiatowe poinformowało nas, że powinien on rozpocząć się w połowie sierpnia


O złym stanie ulicy Masztowej pisaliśmy wielokrotnie. Kilka lat temu na ulicy została zrobiona nakładka. Jednak po jakimś czasie pojawiły się na niej pęknięcia i wyrwy.
– Jeszcze w tym roku planujemy zmodernizować tę drogę na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego do ul. Złotych Piasków – zapowiada starosta Ksawery Gut. – Roboty budowlane na dalszym odcinku drogi w kierunku Łaz planujemy przeprowadzić w przyszłym roku.
Starosta Gut dodaje, że powiat przygotowuje przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji. Aby został on jednak ogłoszony, najpierw ma być podpisane porozumienie z gminą Piaseczno dotyczące współfinansowania tego zadania (gmina ma zapłacić za oświetlenie).
– Przebudowa powinna ruszyć za około miesiąc i potrwać do końca roku – dodaje Ksawery Gut. Jeśli chodzi o zakres robót, to jest on bardzo szeroki. Na skrzyżowaniu Masztowej z Wojska Polskiego ma powstać rondo. Wzdłuż drogi pojawią się też chodniki, ciągi pieszo-rowerowe i nowe latarnie.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię