Zbliża się przebudowa stadionu miejskiego

0

PIASECZNO Gmina planuje kompleksową przebudowę stadionu miejskiego, która obejmie także tereny za rzeką. W przyszłym roku rozpocznie się jej pierwszy etap, czyli budowa nowych trybun przy boisku głównym. Na to zadanie zarezerwowano na razie 1,6 mln zł


Prawdopodobnie w marcu przyszłego roku radni zmienią plan miejscowego zagospodarowania dla terenów, na których znajduje się obiekt. Umożliwi to jego gruntowną przebudowę, która ma zostać zrealizowana do 2035 roku. Koncepcja zagospodarowania stadionu miejskiego oraz terenów za rzeką w rejonie figurki Jana Nepomucena przy ul. Rybackiej jest w tej chwili na etapie konsultacji. Niemniej jednak wiadomo już, że prace rozpoczną się od wymiany trybun.
– Opracowujemy projekt trybun kubaturowych wraz z zadaszeniem, szatniami, salą konferencyjną, garażami, siłownią i zapleczem technicznym – informuje Łukasz Kamiński z GOSiR-u. – Budowę chcemy rozpocząć w okolicach czerwca przyszłego roku. Stare trybuny zostaną przez nas przestawione w inne miejsce.
Jest to dopiero początek gruntownej transformacji, jaką przejdzie stadion. W ramach przebudowy gmina chce w przyszłości pobudować w jego północnej części halę sportową z widownią na 1000 miejsc i zapleczem biurowym oraz hotel (od strony zachodniej). Istniejący budynek zostanie wyburzony, podobnie zresztą jak pawilon szatniowy, miejsce którego zajmą otwarte baseny. W planach jest także wybudowanie przystani kajakowej z prawdziwego zdarzenia oraz amfiteatru. W rejonie ulicy Rybackiej ma pojawić się natomiast kolejne boisko typu orlik oraz – być może – ziemny tor do crossu rowerowego.
– Chcemy, aby nasz stadion był obiektem sportowym z prawdziwego zdarzenia, z pełnym zakresem dla klubów oraz bazą hotelową, umożliwiającą m.in. organizowanie obozów sportowych – dodaje Łukasz Kamiński.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię