Zbliża się przebudowa ważnego skrzyżowania

0

PIASECZNO Powstaje projekt przebudowy skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ulicą Okulickiego. Jak wszystko dobrze pójdzie niebezpieczna krzyżówka zostanie zmodernizowana już w przyszłym roku


W tej chwili najtrudniejszym do wykonania manewrem jest skręt w lewo z ulicy Wojska Polskiego w kierunku Lesznowoli. Ale skrzyżowanie z drogą 721 ma o wiele więcej słabych punktów. Trudny jest też, zwłaszcza w godzinach szczytu, wyjazd w kierunku drogi 79. Z kolei osoby jadące Puławską od Warszawy, muszą skręcić najpierw w Okulickiego i, żeby zjechać w Wojska Polskiego, od razu ustawiać się na lewym pasie, co w godzinach popołudniowych również nastręcza spore trudności. W efekcie wiele osób wjeżdża Puławską do Piaseczna i przejeżdża przez centrum miasta.
Gmina już dawno nosiła się z zamiarem przebudowy niewygodnego skrzyżowania. Problemem było jednak to, że stykają się na nim drogi trzech kategorii: krajowej (obszar skrzyżowania przy Laminie będącego pod kuratelą GDDKiA), wojewódzkiej (721) i powiatowej (ulica Wojska Polskiego). W końcu jednak udało się uzyskać wszystkie niezbędne uzgodnienia i przygotować koncepcję przebudowy krzyżówki.
– W tym roku chcemy zrobić projekt i uzgodnić finansowanie tej inwestycji – wyjaśnia burmistrz Daniel Putkiewicz. – Do skrzyżowania nie dochodzi żadna gminna droga w związku z czym nie chcę, aby jedynie gmina partycypowała w realizacji tego zadania. Naszą intencją jest, aby przebudować to skrzyżowanie jak najszybciej. Najlepiej już w przyszłym roku – dodaje burmistrz.
A jak będzie wyglądało w przyszłości nowe skrzyżowanie? Najważniejszą zmianą będzie zrobienie wcinki od ulicy Puławskiej, z której będzie można bezpośrednio zjechać w ulicę Wojska Polskiego. Na krótkim bajpasie dochodzącym do Okulickiego będzie obowiązywał oczywiście ruch jednokierunkowy. Na skrzyżowaniu Okulickiego z Wojska Polskiego powstanie też sygnalizacja świetlna.

CZYTAJ TAKŻE:  Zbliża się budowa ronda na skrzyżowaniu ważnych dróg

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię