Zbliża się remont alei Róż. Będzie więcej miejsc parkingowych

1

PIASECZNO Aleja Róż w centrum miasta jest wąska i nieprzystosowana do ruchu pieszych, co irytuje mieszkańców korzystających z pobliskiego skweru i placu zabaw


– Na tej drodze znajdują się tylko spowalniacze, a nie ma ani jednego oznaczonego przejścia dla pieszych – złości się pani Anna. – Często widzę jak dzieci przebiegają przez ulicę, kierując się w stronę placu zabaw. Młode matki z wózkami chodzą natomiast przez drogę do nowego parku. Tam odbywa się regularny ruch pieszy, całe szczęście że samochody jeżdżą stosunkowo wolno.
Nasza czytelniczka zwróciła również uwagę na rosnące wzdłuż ulicy żywopłoty, które dodatkowo ograniczają widoczność zarówno kierowcom, jak i pieszym. Z naszych informacji wynika, że gmina przymierza się do kompleksowej przebudowy ulicy. Jak wszystko dobrze pójdzie i radni zarezerwują na ten cel środki, prace będą mogły ruszyć już w przyszłym roku. Jak miałaby wyglądać aleja Róż w nowej odsłonie?
– Na razie jest jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić. Najpierw trzeba przygotować koncepcję – wyjaśnia Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego. – Na pewno droga będzie nadal jednokierunkowa. Chcemy też, aby pojawiło się przy niej więcej miejsc parkingowych.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Jeszcze przydałaby się wymiana latarni najlepiej na LED i kabli energetycznych do niej. Między lampami wiszą kable zasilające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię