Zbliża się remont wylotówki z miasta

3

PIASECZNO Ulica Księcia Janusza I Starego (dawna 17 Stycznia) od lat czeka na kompleksową przebudowę. Gminie właśnie udało się uzyskać ZRID i pozwolenie na budowę. Problemem są pieniądze. – Będziemy rozmawiali o nich z sejmikiem województwa – zapowiada burmistrz Daniel Putkiewicz


Mieszkańcy i kierowcy od lat narzekają na fatalny stan wjazdu do Piaseczna od strony Góry Kalwarii. Nawierzchnia ulicy Księcia Janusza I Starego (fragment drogi 722) jest nierówna, a wygląd poboczy woła o pomstę do nieba. Trzy lata temu piaseczyńska rada miejska podjęła uchwałę o podpisaniu porozumienia z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, zarządcą arterii. Na jego mocy gmina za 250 tys. zł w ciągu dwóch lat wykonała kompleksowy projekt przebudowy ulicy. Zmodernizowana droga ma mieć odwodnienie, kanalizację, nową nawierzchnię, zatoczki autobusowe, drogę pieszo-rowerową w kierunku Góry Kalwarii, niewielkie rondo przy wjeździe w ulicę 1 Maja oraz tzw. sięgacz z miejscami postojowymi. Z naszych informacji wynika, że udało się uzyskać ZRID i pozwolenie na przebudowę drogi.
– Nie ma natomiast zapewnionego finansowania – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.
– Chcemy, aby sejmik województwa mazowieckiego partycypował w tym zadaniu. Zamierzamy się spotkać i porozmawiać o wkładzie własnym obydwu samorządów.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Radni popierają działania burmistrza

3 KOMENTARZE

  1. Dużo jeszcze wody upłynie zanim ją zrobią ale remont zaczną pewnie 1 września roku nieznanego. Ale cieszymy się, że kiedyś nią ładną pojedziemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię