KONSTANCIN-JEZIORNA Z kilkumiesięcznym poślizgiem, ale ratusz ma być gotowy na początku roku. Około marca urzędnicy zaczną się do niego przenosić z… sześciu budynków


W ten sposób zakończy się trwająca od kilkunastu lat opowieść pt. „Budowa ratusza dla Konstancina-Jeziorny”. Jej ostatni etap nie był usłany różami. Budowa nowej siedziby władz rozpoczęła się trzy lata temu. Jednak pierwszy wykonawca nie podołał zadaniu i porzucił plac budowy. W efekcie gmina musiała wybrać kolejną firmę, ale to podrożyło inwestycję do około 33 mln zł.

Przedsiębiorca, który zobowiązał się do ukończenia ratusza prowadzi już ostatnie prace.

– Niestety, przedłużą się do przełomu roku, ponieważ okazało się, że brakowało kawałka projektu dotyczącego sterowania automatyką – tłumaczy Janusz Kołodziejczak, zastępca szefa wydziału inwestycji i remontów w gminie. – Jednak to nie zakłóci odbiorów. Spodziewamy się, że na początku roku będziemy dysponować pozwoleniem na użytkowanie budynku – dodaje.

W lutym rozpocznie się meblowanie pomieszczeń, co oznacza, że kilka tygodni później budynek zacznie żyć. Urzędnicy opuszczą w znacznej części wynajmowane pomieszczenia przy ul. Mirkowskiej 39, galerii Lima (Warszawska 31), Warszawskiej 23, Warszawskiej 32, Sobieskiego 5 i Świetlicowej 1. W obecnej siedzibie burmistrza powstanie centrum monitoringu oraz zarządzania kryzysowego, czyli m.in. siedziba straży miejskiej.

Wszystko wskazuje na to, że w nowym ratuszu będą prowadzone jeszcze dodatkowe prace. W projekcie, na parterze przewidziano szereg pomieszczeń usługowych do wynajęcia. Okazuje się jednak, że zaplanowano ich za dużo. – Na razie mamy jednego najemcę, bank. Jest też jedna oferta na utworzenie lokalu gastronomicznego – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Poczta oraz kancelarie prawnicze nie są zainteresowany najmem. Dlatego skłaniam się do zaadaptowania pozostałych pomieszczeń na biura dla urzędników, co jeszcze bardziej poprawi warunki obsługi mieszkańców.

Zdaniem radnego Cezarego Żeglińskiego od początku inwestycji było wiadomo, że na tak duże lokale usługowe (po ponad 100 m kw.) nie znajdą się chętni. – Jednak nikt nam, radnym projektu nie zaprezentował, żebyśmy mogli wyrazić swoje zdanie na ten temat – ubolewa.

W ramach inwestycji powstała też ul. Kolejowa oraz około 130 miejsc parkingowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię