Zbrylona sól czy trutka na szczury? Gmina zleciła ekspertyzę

4

PIASECZNO W ostatnim czasie w różnych miejscach gminy można było spotkać białe, tajemnicze bryłki lub pastylki niewiadomego pochodzenia. – Sporo tego leżało w rejonie skrzyżowania ulicy Głównej z Okrężną w Gołkowie – alarmuje pan Paweł, nasz czytelnik. – Chodzą słuchy, że może to być trutka na szczury, dlatego radzę dobrze pilnować swoich psów


Białe grudki każdego dnia robią się coraz mniejsze

Wcześniej białe „kamyczki” o różnych kształtach znajdywane były także w innych miejscach gminy, głównie przy drogach. Można było spotkać je m.in. w rejonie ul. Wierzbowej w Bąkówce czy ul. Konarskiego. Mieszkańcy poprosili o interwencję straż miejską.
Wygląda to trochę jak nierozpuszczony chlorek sodu, którym posypywano drogi podczas mrozów i opadów śniegu – mówi jeden ze strażników. – Zebrane kapsułki, w celu przeprowadzenia dalszych badań, przekazaliśmy gminnemu referatowi ochrony środowiska.
Z naszych informacji wynika, że gminni urzędnicy wysłali je do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w celu przeprowadzenia szczegółowej ekspertyzy. Jej wyniki są na razie nieznane.
– Osobiście znalazłem około 30 grudek o średnicy 1-2 cm – mówi pan Paweł. – Nawet jeśli okaże się, że nie jest to trutka tylko nierozpuszczona sól, to może warto ją zebrać, bo może być szkodliwa dla wielu gatunków zwierząt – dodaje.

TW

4 KOMENTARZE

  1. GDDKiA wykupiła zapasy soli drogowej, to lokalne firmy zajmujące się zimowym utrzymywaniem dróg musiały sypać sól tabletkowaną do zmiękczaczy wody. Tanio nie było – wystarczy spojrzeć w markecie budowlanym LM ile kosztuje worek 25 takiej soli…
    G*wnoburza.

  2. Ten sam problem miały inne miasta w Polsce temat sprawdzony SÓL DROGOWA .Gratuluje pomysłu DROGOWCĄ W TAKIEJ FORMIE SPRZEDAJĄ TEŻ CHLOR DO ODKAŻANIA WODY

  3. „nierozpuszczony chlorek sodu, którym posypywano drogi” – że co? Chlorek sodu to jest w kuchni w solniczce, a nie na ulicy…. Posypywanie ulic chlorkiem sodu nie jest stosowane już od wielu lat….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię