Zdemolował przystanek, chciał pokazać jaki jest silny

2

PIASECZNO 19-latek zniszczył trzy wiaty przystankowe. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia o wartości ponad 15 000 złotych.

Policjanci patrolujący ulice powiatu piaseczyńskiego otrzymali informację o tym, że na ulicy Julianowskiej w Piasecznie dwóch młodych mężczyzn zdemolowało wiaty przystankowe. Świadek zdarzenia przekazał rysopis sprawców, a funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce by potwierdzić otrzymane zgłoszenie. Po dotarciu na miejsce zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu podjęli próbę ucieczki. Stróże prawa ruszyli w pościg i zatrzymali jednego ze sprawców przestępstwa. 19-latek przekonywał policjantów, że chciał pokazać swojemu koledze jak jest silny i to było powodem zniszczenia przystanków. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Dane personalne drugiego ze sprawców są już w posiadaniu funkcjonariuszy, obecnie trwają czynności w celu ustalenia jego miejsca pobytu oraz zatrzymania. 19-latek usłyszał już zarzut zniszczenia mienia o wartości ponad 15 000 złotych.

Za przestępstwo zniszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

2 KOMENTARZE

  1. Więc obciążyć o kosztami tych i 10ciu nastepnych wiat niech wyremontuje, a najlepiej niech odpracuje to w czynie dla miasta, łopatę i niech odśnieża..
    A nie miasto zaplaci a On będzie smiał się przed kolegami jaki cwaniak…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię