Zdemontowano chodnik prowadzący na Górki Szymona. Dlaczego?

0

PIASECZNO – To skandal, że rozkopano chodnik wzdłuż alei Brzóz akurat przed weekendem – oburzali się kilka dni temu mieszkańcy, podążający w kierunku Górek Szymona w Zalesiu Dolnym. W tym miejscu ma powstać wkrótce szeroki ciąg pieszo rowerowy, połączony ze ścieżką prowadzącą od alei Kasztanów


Chodzi o zdemontowany odcinek chodnika od ul. Osikowej do Jeziorki. Wcześniej gmina wykonała ścieżkę rowerową wzdłuż alei Brzóz, od alei Kasztanów do ulicy Modrzewiowej. Finalnie ma ona zostać przedłużona do zalewu AMO. Na odcinku od Modrzewiowej do Osikowej na razie nic się nie dzieje, ponieważ trwa rozbudowa znajdującego się tam Zespołu Szkół nr 2 im. Emilii Plater i ciężkie samochody oraz samochody uczniów i nauczycieli mogłyby uszkodzić ciąg. Kilka dni temu ruszyły natomiast prace na ostatnim odcinku. Wykonawca zaczął od zdemontowania starego chodnika, po czym… prace ustały, co rozsierdziło mieszkańców.
– Wykonawca ma czas na wykonanie tego zadania do 15 lipca – mówi Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu drogowego. – Gdy zaczną się wakacje, prace ruszą także na odcinku znajdującym się naprzeciwko szkoły.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię