Zderzenie dwóch tirów! Gigantyczny korek na DK 50

4

GÓRA KALWARIA Do zderzenia dwóch tirów doszło w miejscowści Karolina na drodze krajowej nr 50 (174 km)

– Otrzymaliśmy informację o czołowym zderzeniu dwóch ciężarówek, ale na miejscu okazało się że samochody nie zderzyły się czołowo – informuje mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – Żaden z kierowców nie został ranny.
– Do wypadku doszło ponieważ jednej z cieżarówek pękła lewa przednia opona – ustalił nasz reporter, który dotarł na miejsce zdarzenia. – Samochód z pękniętą oponą zawadził o drugą cieżarówką jadącą z naprzeciwka i przewrócił się do rowu.
Na miejscu są cztery zastępy straży pożarnej. Całkowicie wstrzymany ruch zaczęto puszczać wahadłowo, ale na drodze zdążył utworzyć się duży korek. Trwa zabezpieczanie zbiornika z paliwem leżącej cieżarówki. Na razie prowizorycznie zabezpieczono wyciek.

4 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że z naprzeciwka nie jechała osobówka.
    Proponuję kochanej Policji oraz ITD zwrócić większą uwagę na stan ogumienia w ciągnikach i naczepach. Wczoraj , również na DK50, w naczepie jadącego przede mną ciągnika poszła opona – na szczęście tylna. W przypadku wystrzału na przodzie, tak jak powyżej, widać jak to się kończy. Tym bardziej, że tą trasą większość grzeje na limicie lub nawet trochę powyżej.

    • Sprawdzanie stanu ogumienia nic nie da. U znajomego wystrzeliła nowa opona założona 2 miesiące wcześniej. Zginęła wtedy kobieta jadąca osobówką. A biegły rzeczoznawca stwierdził. Wada ukryta opony nie wykryta w fazie produkcji. Tak że i nowa opona może wystrzelić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię