Zdewastowali kapliczkę podczas „selfie”! Policja ujęła sprawców

4

GÓRA KALWARIA Dzielnicowi z komisariatu w Górze Kalwarii celnie wytypowali i doprowadzili do zatrzymania sprawców dewastacji kapliczki w Sobikowie. Sprawa ta zbulwersowała wielu mieszkańców gminy. Teraz dwaj zatrzymani 18-latkowie zniszczenia tłumaczą „wypadkiem” podczas robienia selfie.

O sprawie informowaliśmy w połowie stycznia tego roku. W nocy została zniszczona figurka Matki Boskiej w kapliczce znajdującej się w Sobikowie w gminie Góra Kalwaria.

Poszukiwania spełzły na niczym

Policjanci z tutejszego komisariatu zabezpieczyli wówczas zapisy z kamer monitoringu z pobliskich posesji. Funkcjonariusze dotarli między innymi do wielu osób z Konstancina-Jeziorny, ale także z Pruszkowa i innych miejscowości. Niestety nie doprowadziło to wówczas do ustalenia sprawców tego aktu wandalizmu.

Dzielnicowi nie odpuścili

Miejscowi dzielnicowi asp. sztab. Albert Witek i mł. asp. Andrzej Łepecki nadal pracowali nad tą sprawą. Wytypowali dwóch niespełna 18-letnich mieszkańców gminy Góra Kalwaria, których wczoraj zatrzymali i przewieźli do komisariatu. Obaj przyznali, że tamtej nocy przeszli przez ogrodzenie kapliczki, bo jak twierdzą, chcieli tylko zrobić tam zdjęcia typu selfie, a zniszczenie figury nie było ich zamiarem.

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii ich sprawę przekażą teraz do Sądu Rejonowego w Piasecznie.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię