Zdjęcia malowane światłem

0

LESZNOWOLA Do 10 marca w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej czynna będzie wystawa fotografii Dariusza Kąkola „Malowane światłem”. Autor zdjęć zafascynowany jest przede wszystkim krajobrazem opartym na pejzażach naturalnych

Dariusz „Perku” Kąkol to postać niezwykle barwna i pełna pozytywnej energii. Przez wiele lat znany był głównie jako muzyk grający, między innymi, w pierwszym składzie Róż Europy na perkusji (1983 rok). Na swoim koncie ma również występy z Kubą Sienkiewiczem i Jerzym Mazzolem. To podróżnik i łowca przygód, którego kolejną pasją jest bieganie – jako Maratończyk i Ultra Maratończyk zdobył „Koronę Maratonów Polskich”. – Przygodę z profesjonalną fotografią zacząłem jesienią 2013 roku – wspomina Dariusz Kąkol.Z potrzeby serca, gnany w nieznane, z pełną pasją poświęciłem się fotografii krajobrazowej, starając się przejść na poziom profesjonalny.
Obecnie jest w „Związku Polskich Fotografów Przyrody”, gdzie przez trzy lata był też w zarządzie głównym oraz należy do Nikon Professional Services.
W trakcie wernisażu autor, ubrany w charakterystyczny cylinder, z wielką pasją opowiedział publiczności o tym, jak widzi świat i w jaki sposób stara się go pokazać swym odbiorcom. Zaprosił nie tylko do oglądania prac, ale również do poczęstowania się pysznym ciastem, które specjalnie na tę okazję upiekła jego małżonka. – Świat, który mnie otacza, jest piękny – nie kryje Dariusz Kąkol. – Pragnę zatrzymać w obiektywie wspaniałe chwile. Jeśli uda mi się oddać na moich zdjęciach to, co widziałem i czułem, to cel został spełniony. Podoba mi się koncepcja fotografii ojczystej, która akcentuje Polskość. Staram się nawiązywać do obrazów, które dominowały w czasach Józefa Chełmońskiego. Intryguje mnie różnorodność krajobrazu na całym świecie. Morza, góry, jeziora, pola i lasy prawdziwie wiążą się z historią mojego życia.
Wystawę można zwiedzać w poniedziałki i czwartki w godzinach od 8 do 19.30, a w pozostałe dni powszednie w godzinach od 8 do 15.30.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię