Zdrowa żywność podbija piaseczyńskie Auchan

3

PIASECZNO Piaseczyńskie Auchan swoją strefą Zdrowej Żywności wpisuje się w oczekiwania klientów, którzy coraz częściej w kupowanej żywności cenią nie tylko walory smakowe, ale także jej pochodzenie

Coraz więcej klientów piaseczyńskiego Auchan to tzw. eko-konsumenci. Robiąc codzienne zakupy kierują się nie tylko ceną i jakością, ale także zwracają uwagę na pochodzenie i walory odżywczo-zdrowotne produktów. Według badań ponad 52 proc. eko-konsumentów zwraca uwagę na to, czy żywność jest zdrowa. 26 proc. szuka produktów od lokalnych dostawców, 9 proc. przywiązuje dużą wagę do ochrony środowiska i docenia certyfikaty ekologiczne, a 13 proc. chce kupować żywność nieprzetworzoną i jest otwarta na nowinki.

BIO I EKO na półkach Auchan

Na tendencje rynkowe i oczekiwania konsumentów odpowiadają sieci handlowe, w których najchętniej robimy codzienne zakupy. Pojawia się w nich coraz więcej produktów z etykietami „ekologiczne” czy „BIO”. Kuszą świeżością, dostawami z pobliskich ekologicznych gospodarstw czy certyfikatami renomowanych firm.
Za trendami rynkowymi podąża piaseczyński sklep sieci Auchan. W hipermarkecie strefa z żywnością bio i eko jest w stanie zaspokoić coraz większe wymagania. Obecnie na półkach mamy do wyboru ponad 2 tys. produktów w czterech kategoriach: żywność ekologiczna, produkty dla diabetyków, produkty dietetyczne oraz bezglutenowe.
Na specjalną uwagę zasługują tzw. superprodukty, zawierające całą gamę niezbędnych do zdrowia i urody witamin, minerałów, cennych tłuszczów, antyoksydantów oraz białek. Produkty te pomagają w naturalny sposób redukować zmęczenie i poprawiać nastrój. Jeśli zastosujemy je w codziennej diecie, nasz organizm będzie prawidłowo odżywiony i bardziej odporny na choroby. Wśród superproduktów znajdziemy nie tylko znane już i cenione nasiona chia, owoce goi, akai czy spirulina, ale także nasze polskie superfoods: buraki, żurawina oraz aronia.
W Auchan Piaseczno oferowane są także produkty dla osób wyjątkowo aktywnych fizycznie. Mamy do wyboru m.in. szeroki asortyment batonów proteinowych oraz naturalnych suplementów diety.

Dietetyczne wskazania, żywieniowe trendy

W powiększonej strefie Zdrowa Żywność w sklepie piaseczyńskim Auchan dostępna jest bardzo bogata oferta dla wegan i wegetarian. Auchan to jedyna sieć, która przywiązuje tak dużą wagę do odpowiedniej oferty dla ponad 800 tys. Polaków, którzy nie jedzą mięsa.
Na półkach Auchan znajdziemy także rozszerzoną ofertę tzw. żywności raw – czyli głównie zielone liściaste warzywa, orzechy, nasiona, oleje tłoczone na zimno, kiełki i warzywa strączkowe oraz zioła, algi czy trawę pszeniczną. Produkty te poddawane są krótkiej obróbce termicznej, by zachować jak najwięcej wartości odżywczych i mikroelementów niezbędnych dla organizmu.
W dziale Zdrowa Żywność nie brakuje również produktów niskobiałkowych, przeznaczonych dla cukrzyków oraz żywność bez laktozy. Również w wersji dla dzieci.
Na półkach Auchan znajdziemy także ofertę „Free From”. Są to produkty wolne od glutenu, soi, orzechów, cukru, oleju palmowego, syropu glukozowo-fruktozowego, nabiału itp. Zainteresowanie tego typu żywnością rośnie ze względu na coraz powszechniejsze alergie pokarmowe, ale także mody i trendy żywieniowe.

3 KOMENTARZE

  1. …26 proc. szuka produktów od lokalnych dostawców – dobrze, że szuka. (chwała im za to)
    Ale ile znajduje i od ilu lokalnych dostawców? Czy tu coś można poprawić?

  2. Osobiście,przestałem w tem sklepiku kupować,gdyż,ale bowiem 1 złotówki nie zapłacił podatku dochodowego dla naszego miasta i tak od 30 lat…

  3. Produkty eko 2x, 3x droższe od tych w sieci… Ceny zaporowe, jak już wprowadzą coś wartościowego do oferty, to takie efekty… No cóż, tu nie wymuszą na producentach niższej ceny tudzież podmiany składników na chociażby tańszy olej palmowy, a muszą swoje zarobić…

    Wszędzie eko, a nawet zwykłe mleko z laktozą sprzedają w plastiku albo kartonach. Zimnego mleka w szklanej butelce brak…

    Poza tym znowu wszystko poprzestawiane w tym chorym sklepie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię