Zdrowa żywność w piaseczyńskim Auchan

0

PIASECZNO Klienci piaseczyńskiego Auchan coraz częściej w kupowanej żywności cenią nie tylko walory smakowe, ale także jej pochodzenie. Z myślą o nich sklep stworzył strefę Zdrowej Żywności

Coraz więcej klientów piaseczyńskiego Auchan to tzw. eko-konsumenci. Robiąc codzienne zakupy kierują się nie tylko ceną i jakością, ale także zwracają uwagę na pochodzenie i walory odżywczo-zdrowotne produktów. Na tendencje rynkowe i oczekiwania konsumentów odpowiadają sieci handlowe, w których najchętniej robimy codzienne zakupy. Pojawia się w nich coraz więcej produktów z etykietami „ekologiczne” czy „BIO”. Kuszą świeżością, dostawami z pobliskich ekologicznych gospodarstw czy certyfikatami renomowanych firm.

EKO i Bioprodukty na półkach Auchan

Za trendami rynkowymi podąża piaseczyński sklep sieci Auchan. W hipermarkecie strefa z żywnością bio i eko jest w stanie zaspokoić coraz większe wymagania. Na półkach jest do wyboru ponad 2 tys. produktów w czterech kategoriach: żywność ekologiczna, produkty dla diabetyków, produkty dietetyczne oraz bezglutenowe.
Na specjalną uwagę zasługują tzw. superprodukty, zawierające całą gamę niezbędnych do zdrowia i urody witamin, minerałów, cennych tłuszczów, antyoksydantów oraz białek. Produkty te pomagają w naturalny sposób redukować zmęczenie i poprawiać nastrój. Jeśli zastosujemy je w codziennej diecie, nasz organizm będzie prawidłowo odżywiony i bardziej odporny na choroby. Wśród superproduktów znajdziemy nie tylko znane już i cenione nasiona chia, owoce goi, akai czy spirulina, ale także nasze polskie superfoods: buraki, żurawina oraz aronia.
W Auchan Piaseczno oferowane są także produkty dla osób wyjątkowo aktywnych fizycznie. Mamy do wyboru m.in. szeroki asortyment batonów proteinowych oraz naturalnych suplementów diety.

Dietetyczne wskazania, żywieniowe trendy

W powiększonej strefie Zdrowa Żywność w sklepie piaseczyńskim Auchan dostępna jest bardzo bogata oferta dla wegan i wegetarian. Auchan to jedyna sieć, która przywiązuje tak dużą wagę do odpowiedniej oferty dla ponad 800 tys. Polaków, którzy nie jedzą mięsa.
Na półkach Auchan znajdziemy także rozszerzoną ofertę tzw. żywności raw – czyli głównie zielone liściaste warzywa, orzechy, nasiona, oleje tłoczone na zimno, kiełki i warzywa strączkowe oraz zioła, algi czy trawę pszeniczną. Produkty te poddawane są krótkiej obróbce termicznej, by zachować jak najwięcej wartości odżywczych i mikroelementów niezbędnych dla organizmu.
W dziale Zdrowa Żywność nie brakuje również produktów niskobiałkowych, przeznaczonych dla cukrzyków oraz żywność bez laktozy. Również w wersji dla dzieci.
Na półkach Auchan znajdziemy także ofertę „Free From”. Są to produkty wolne od glutenu, soi, orzechów, cukru, oleju palmowego, syropu glukozowo-fruktozowego, nabiału itp. Zainteresowanie tego typu żywnością rośnie ze względu na coraz powszechniejsze alergie pokarmowe, ale także mody i trendy żywieniowe.