Zdrożeją ścieki

2

LESZNOWOLA W czwartek radni pochylą się nad uchwałą w sprawie uchylenia dopłat do odbioru ścieków. Teraz do każdego metra sześciennego nieczystości gmina dopłaca Lesznowolskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu ponad 1,5 zł. Od października ma się to jednak zmienić, co przełoży się na wyższe opłaty uiszczane przez mieszkańców


Dopłaty do taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków zostały wprowadzone w 2018 roku. Najpierw do każdego metra sześciennego ścieków gmina dopłacała LPK 1,20 zł, w 2019 roku było to 1,30 zł, zaś w 2020 – 1,55 zł. Pieniądze miały zostać przeznaczone na dalszy rozwój spółki i umożliwić m.in. rozbudowę systemu kanalizacji. Tymczasem w najbliższy czwartek radni prawdopodobnie opowiedzą się za uchyleniem tej uchwały. Dlaczego? „Dopłata za zbiorowe odprowadzanie ścieków obciąża budżet gminy […] i w związku z trudną sytuacją gospodarczą spowodowaną COVID-19 zasadne jest odstąpienie od dopłaty ” – czytamy w uzasadnieniu. Co to oznacza dla mieszkańców? Ano to, że już wkrótce będą oni płacili o 1,55 zł więcej za każdy metr sześcienny nieczystości. Teraz w domach jednorodzinnych jest to 8,8 zł, po uchyleniu dopłaty (uchwała ma obowiązywać od 12 października) będzie to ponad 10,3 zł.

TW

2 KOMENTARZE

  1. …i w związku z trudną sytuacją gospodarczą spowodowaną COVID-19…. Czy ktoś mi pokaże jakie konkretnie straty poniósł samorząd? Czy przestalismy płacić podatki? Coś mi sie wydaje że „pandemia” to swietny sposób na ukrycie starych grzechów:)

  2. Niestety @księgowy ma rację! Tyle lat propagandy sukcesu. Tyle setek nagród co roku. A ze śmieciami i ściekami sobie nie radzą. Na zatrudnianie radnych, ich krewnych i znajomych znajdą się pieniądze choćby z kredytów zaciąganych na gminę. A na inwestycje w oczyszczanie ścieków już nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię