Ze świąteczną wizytą u żołnierzy walczących w powstaniu warszawskim

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Tuż przed Wielkanocą konstanciński samorząd obdarował żołnierzy powstania warszawskiego oraz innych kombatantów, mieszkających na terenie naszej gminy, świątecznymi upominkami. Do każdej paczki załączone były także życzenia od władz.

Artykuły spożywcze, słodycze i przetwory – to tylko część produktów, które znalazły się w wielkanocnych paczkach dla uczestników powstania warszawskiego i innych żołnierzy walczących w drugiej wojnie światowej, mieszkających na terenie gminy Konstancin-Jeziorna.

Kosz otrzymała m.in. Barbara Żugajewicz-Kulińska
Ireneusz Waniak, odznaczony Warszawskim Krzyżem Powstańczym (1984), Medalem za Warszawę (1971)

Upominki do adresatów, wskazanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Zarząd Koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, zostały dostarczone w czwartek (14 kwietnia). Tego dnia przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna odwiedzili m.in. Barbarę Kulińską-Żugajewicz (ps. Zula), Włodzimierza Wrońskiego (ps. Cześnik) i Józefa Małka (ps. Tygrys), którzy kiedyś walczyli o wolną Polskę, a którym teraz należy się nasza pamięć i chwała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię