Zebra, którą zawsze zauważysz!

0

PIASECZNO Przy Zespole Szkół Publicznych im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” wymalowano nowe pasy. Zebra w kolorystyce biało- czerwonej mocno rzuca się w oczy i z pewnością podnosi bezpieczeństwo pieszych. Wkrótce podobne przejścia pojawią się na innych drogach gminnych


Z postulatami dotyczącymi lepszego oznaczania miejsc dla niepełnosprawnych oraz przejść dla pieszych mieszkańcy wystąpili do urzędy gminy już kilka miesięcy temu.
– Chcemy zobligować do lepszego oznaczenia miejsc i pasów współpracującą z nami firmę – zapowiedział Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego.

Biało-czerwone zebry są dobrze widoczne także z dużej odległości

Metr kwadratowy wymalowanego przejścia dla pieszych kosztuje około 30 zł. Wkrótce podobne czerwono-białe zebry pojawią się na innych drogach gminnych. Dodatkowo na niebiesko zostaną pomalowane miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Za pomalowanie na niebiesko jednego miejsca postojowego dla niepełnosprawnych o powierzchni 18 m kw. (3,6×5 m) gmina będzie musiała zapłacić około 1250 zł. Jednak dzięki temu kierowcy nie będą mieć wątpliwości o przeznaczeniu miejsca dla niepełnosprawnych i być może unikną jednego z najczęściej popełnianych wykroczeń.
– Kiedy pytamy kierujących, dlaczego zaparkowali samochód na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych najczęściej odpowiadają, że go nie zauważyli – mówi Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej.
Jak Wam się podobają czerwone przejścia dla pieszych? Czy dzięki nim będzie bezpieczniej?

Adam Braciszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię