Zemścił się, za odmowę sprzedaży alkoholu

0

PIASECZNO Przyszedł nietrzeźwy, by kupić alkohol w miejscowym sklepie. Kiedy nie mógł tego zrobić, bo obsługa odmówiła sprzedaży, był bardzo niezadowolony. Lokal opuścił, ale… szybko do niego wrócił z młotkiem w ręku. Postanowił zdemolować sklep. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych trafił do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzuty!

Do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, wpłynęło zgłoszenie od roztrzęsionej ekspedientki sklepu. Kobieta poinformowała, że jeden z klientów zdemolował lodówki wybijając w nich szyby. Na miejsce natychmiast zadysponowani zostali funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego.

Kiedy mundurowi pojawili się na terenie sklepu, okazało się, że sprawcy już w nim nie ma. Ekspedientka wyjaśniła natomiast, że nietrzeźwy mężczyzna pojawił się na terenie sklepu i chciał zakupić alkohol. Kobieta nie zgodziła się jednak na jego sprzedaż ze względu na stan, w jakim znajdował się klient. Ten był bardzo niezadowolony, ale opuścił lokal. Jak się później okazało, nie na długo. Zaledwie po chwili wrócił… z młotkiem w ręku i zaczął rozbijać szyby w lodówkach, a kiedy zorientował się, że na miejscu za chwilę pojawi się policja, szybko z niego uciekł.

Mężczyzna został zatrzymany, a noc spędził w policyjnej celi.

Próba uniknięcia spotkania z mundurowymi była jednak nieskuteczna. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, kto może być sprawcą, dlatego też szybko zjawili się pod wytypowanym przez siebie adresem. I nie mylili się. Drzwi otworzył im 40-latek, który sam przyznał się do tego, że to on odpowiada za zdemolowanie sklepowej lady.

Mężczyzna został zatrzymany, a noc spędził w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzut karny dotyczący uszkodzenia mienia i spowodowania strat w wysokości około 10 tysięcy złotych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

 

KPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię