Zerwali dobrą kostkę. Sprawdzamy dlaczego

8

PIASECZNO Wzdłuż alei Kalin na odcinku od stadionu miejskiego do alei Kasztanów zdemontowano istniejący ciąg pieszo-rowerowy. – Przecież był całkiem dobry, o co w tym wszystkim chodzi? – pytają zaniepokojeni mieszkańcy


– Spaceruję często z dzieckiem na Górki Szymona, teraz jest to mocno utrudnione – mówi pan Przemysław, mieszkający przy ul. 3 Maja. – Wygląda na to, że wzdłuż al. Kalin układany jest nowy ciąg komunikacyjny. Nie wiem tylko po co, bo stary był całkiem dobry…
Z naszych informacji wynika że chodnik, po którym poruszały się też jednoślady, zostanie zastąpiony nowoczesną trasą rowerową, która będzie stanowiła część południowej magistrali, łączącej Górki Szymona ze stadionem miejskim oraz prowadziła do centrum miasta ulicami Świętojańską i Czajewicza.
– Budując tę trasę zlikwidujemy jednocześnie dwa niebezpieczne przejazdy przez jezdnię i poprawimy pozostałe, które uniemożliwiały przejechanie ulicy bez zsiadania z roweru – zapowiada burmistrz Daniel Putkiewicz.

Budowane trasy rowerowe, które w przyszłości zostaną połączone w sieć oplatającą miasto, uzyskały dofinansowanie unijne, sięgające często nawet 80 proc. Łącznie udało się gminie pozyskać na ten cel aż 6 mln zł. Ścieżki w centrum Piaseczna mają powstać wiosną przyszłego roku. W ramach projektu zostanie wybudowanych aż 16 km dróg i ścieżek rowerowych, 3 km pasów rowerowych i ponad 24 km oznakowanych szlaków w ramach sieci Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
– Chcemy promować komunikację rowerową, więc wkrótce czekają nas kolejne duże inwestycje – zapowiada burmistrz Putkiewicz. – Będziemy poprawiać bezpieczeństwo cyklistów, w tym dzieci. Dlatego priorytet będą miały ścieżki rowerowe przy drogach powiatowych i wojewódzkich, gdzie jest większe natężenie ruchu, a samochody jeżdżą szybciej. Na drogach lokalnych będziemy starali się promować ruch rowerowy obrzeżami jezdni.

TW

8 KOMENTARZE

  • Wow,
   Może pod lub nad terenem znaleźli niepokojące „doniesienia” teleinf 🙂
   W jednym m-cu nie schodzić z roweru w innym schodzić bo niebezpiecznie ciasno albo bez pobocza, jechać czy brać go na barana i ……….

 1. Ciekawe… tam ulepszaja, żeby nie trzeba było zsiadac z roweru bo to rzeczywiście bardzo utrudnia jazdę rowerem. ? No błagam. Jest taka ulica powiatowa i to niejedna, ktora nie ma chodnika, nie wspominając o ścieżkach… czekam na niebywale wyczerpujące tłumaczenie w stylu: oczywiście pamiętamy i o nich jednakże, ponieważ jeżdza nimi tylko mieszkańcy przyległych posesji beda wykonywane w następnej kolejności… szkoda nerwów a jednak szarpie, oj szarpie….

 2. @Stanisław: odpowiedz sobie na pytanie: kto mieszka na końcu tej ścieżki i pomyka do urzędu rowerkiem to będziesz wiedziała czemu tak priorytetową była wymiana. Just saying..

 3. Szanowna Redakcjo
  zapraszam na Jarzabka k stokrotki 2 dni się dzieje bez info
  Teraz Sajgon mam zdjęcia
  Czy to ten u g
  zrobił samow…. ?
  z Prestige?

 4. Pozostaje mi mieć nadzieję , że straż miejska i policja będą stale nadzorowały P.T. Operatorów Jednośladów by korzystali ze ścieżki rowerowej a nie z jezdni Alei Kalin tak jak to z upodobaniem czynili dotychczas. Przecież po asfalcie wygodniej niż po kostce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię