Zespół ludowy Mazowsze w Górze Kalwarii

0

GÓRA KALWARIA W niedzielę 26 lutego Górę Kalwarię odwiedzi zespół ludowy Mazowsze ze swoim flagowym programem „Kalejdoskop barw Polski”.

Nie zna Mazowsza, kto nie widział „Kalejdoskopu”. Stanowi on kwintesencję 75-letniej działalności zespołu. Nic tak nie oddaje istoty Mazowsza. Koncert to wybór pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków Polski. Prezentują one folklor wsi i miasteczek, ale podziwiać można także tańce narodowe, które ludowa grupa ma w swoim repertuarze.

Podczas występu widzowie mogą poznać nie tylko charakterystyczne dla poszczególnych regionów tańce, przyśpiewki i muzykę, ale również przyjrzeć się pięknie wykonanym i zdobionym kostiumom. Warto posmakować „Kalejdoskopu” i dotknąć tego, co w Mazowszu jedyne w swoim rodzaju – polskiej kultury i polskiego folkloru w wersji dla każdego widza. Tego wymagającego oraz tego, który z tego rodzaju twórczością styka się rzadko.

To będzie już czwarte spotkanie w cyklu Classica Calvaria. Poprzednim razem mogliśmy wysłuchać orkiestry Mazowsza. Tym razem będziemy gościć zespół w całej okazałości.

Serdecznie zapraszamy! Wydarzenie będzie mieć miejsce w hali sportowej OSiR-u przy ul. por. Białka o godz. 17.00 (potrwa ok. 1,5 godz.). Bilety w cenach 40 i 30 zł dostępne są w kasie Ośrodka Kultury oraz na biletyna.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię