GÓRA KALWARIA 27 maja w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii swój jubileusz 30-lecia działalności obchodził Zespół Ludowy „Wólkowianki”, a wszystko zaczęło się od decyzji członkiń Koła Gospodyń Wiejskich.


O założeniu zespołu zadecydowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ze wsi Wólka Dworska i przyjmując 13 marca 1987 roku jako datę powstania zespołu. Ten początkowo nosił nazwę „Wólczanki”, którą po 15 latach działalności, w roku 2002, zamieniono na „Wólkowianki”.

Za nimi kilkaset występów w Polsce i za granicą

Zespół jest jednym z najdłużej istniejących zespołów o profilu ludowym na terenie powiatu piaseczyńskiego. W jego bogatej historii mieści się kilkaset występów na terenie gminy, powiatu, Polski oraz poza jej granicami. Kompozytorem i autorem wielu tekstów jest Tadeusz Sas, prowadzący „Wólkowianki” od chwili powstania zespołu aż po dziś.

Gwiazdy zaśpiewały dla jubilatek

Jubileusz zespołu swoimi występami uświetnili tacy wykonawcy jak: Zespół Wokalno-Taneczny Venus DPS, Wiktoria Łubianka, Zespół Ludowy URZECZEni, Grupa Wokalna Vox Symfonia, Edyta Wiśniewska i Iwona Szymańska.

Na uroczystości nie zabrakło słodkiego poczęstunku

Upominki i gratulacje od gości honorowych

Na zakończenie koncertu jubileuszowego upominki i gratulacje wręczyli: Bożena Żelazowska Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Woj. Mazowieckiego, Beata Polaczyńska – Dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury, Dariusz Zieliński – Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria wraz z Dorotą Pyszyńską – Wiceprzewodniczącą Rady Miejskie i Zenonem Nadstawnym – Przewodniczącym RM oraz przedstawiciele lokalnych instytucji organizacji pozarządowych a także artyści zaprzyjaźnieni z zespołem.

Ukoronowaniem uroczystości był występ niezwykle utalentowanego i żywiołowego kabaretu Szczęśliwa „60” oraz wspólne świętowanie przy urodzinowym torcie.

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię