Zgłaszasz sprawę na policję? Ze względu na koronawirusa lepiej nie osobiście

8

– W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu – apeluję policjanci

Do dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek Policji dostępne na stronach internetowych oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami Policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej “Moja Komenda”.
Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami.
Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia, otrzymają Państwo instrukcje, co do dalszego postępowania. Pamiętajmy jednak, że w niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej – przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci.

AB

8 KOMENTARZE

 1. Proponuję w rękawiczkach i osobistą jak ze świadkiem miliard przek gaz licz za rozkazem offf
  NIEZBEDNE POZBYCIE SIE SWIADKA SPREPAROWANIE – MESKIEJ BOKSERKI ALKOHOLICZKI …CHOREJ PSYCH……….
  dla dobra większości to jest dopiero ZARAZA !

  • Nigdy do kpp pno
   Od 2008 do 2019 zero reakcji na przestępstwa
   Najchętniej preparowanie niszczenie świadków zamiatanie dno typu t ż j s okt krzychol m g kilku z kryminalnego patola ltm wgr

 2. Wczoraj mój syn chciał zgłosić telefonicznie niewydanie dzieci na widzenie. Pan policjant zgłoszenia nie przyjął i poinformował o konieczności osobistego zgłoszenia. I jak to się ma do prewencji koronawirusowej???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię