Zgłoś zapchaną studzienkę!

1

PIASECZNO Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o. dbają o prawidłowy stan techniczny kanalizacji deszczowej.

Ostatnie ulewy spowodowały, że dużo zanieczyszczeń spłynęło na ulice. Podczas szczególnie intensywnych opadów, ilość ścieków deszczowych dopływających do obiektów eksploatowanych przez przedsiębiorstwo przekracza nawet kilkukrotnie ilość ścieków odnotowywaną przy pogodzie bezopadowej. Wówczas przepompownie wypełniają się po brzegi i nie są w stanie nadążyć z przesyłem nieczystości. W przypadku deszczy nawalnych problemem staje się dodatkowo silny wiatr, który powoduje nagromadzenie na ulicach liści i gałęzi, blokujących kratki oraz wpusty uliczne. Utrata ich drożności sprawia, że deszcz gromadzi się na ulicach i chodnikach, nie mając ujścia.

CZYTAJ TAKŻE:  Przerwy w dostawie wody

Dlatego ważne jest, aby zgłaszać, kiedy studzienka wymaga pilnego czyszczenia. Zgłoszenia są przyjmowane całodobowo na infolinię urzędu pod numer (22) 701 75 01 lub przez mobilną aplikację urzędu Mobile Alert.

1 KOMENTARZ

  1. I co jeszcze?! Może mieszkańcy powinni zacząć sami przepychać studzienki. Wyręczanie PWiK – parodia! Kiepska jakość usług, potworna jakość wody i jeszcze to… PWiK, to powinna zapewnić wszystkim mieszkańcom zapas odkamieniaczy (przynajmniej na osiedlu Orężna) i filtr do wody…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię