Zgłoszenia o zamachach bombowych! Jedną szkołę już ewakuowano

0

LESZNOWOLA/ KONSTANCIN-JEZIORNA Zarówno uczniowie jak i nauczyciele, decyzją dyrekcji zostali ewakuowani ze szkoły w Lesznowoli. Na miejscu jest patrol policji, wezwano pirotechników

Prawdopodobnie mamy do czynienia z tzw. kaskadą, czyli masowym rozsyłaniem informacji mailowej na wiele adresów z informacją o bombie. Możliwe, że podobne informacje otrzymało sporo innych szkół w województwie czy nawet całym kraju.

To nie pierwszy taki przypadek – z nasilającym się problemem od dłuższego czasu borykają się placówki oświatowe, a służby ratownicze stawiane są w gotowości. Decyzję o ewentualnej ewakuacji podejmuje dyrekcja placówki. Gdy dyrektor uzna, że istnieje ryzyko wiarygodności przysłanej informacji lekcje zostają przerywane, uczniowie i nauczyciele opuszczają szkołę i wzywane są służby, które przeszukują budynek pod kątem możliwych zagrożeń.

Ze szkoły w Lesznowoli ewakuowano uczniów i pracowników.
– Dlaczego ze szkoły można wydostać się tylko furtką od ul. Sportowej, a bramy boiskowe są zamknięte? – pytają rodzice. – To znacznie utrudnia i wydłuża sprawność ewakuacji.
Zgłoszenie e-mailowe napłynęło także do szkoły w Konstancinie-Jeziornie. Póki co nie mamy informacji o ewentualnej ewakuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię