Zielone Piaseczno – wystawa o przestrzeni publicznej

17

PIASECZNO Od zeszłego roku w gminie zasadzonych zostało 1000 drzew oraz 10 000 krzewów. Wystawa na piaseczyńskim rynku obrazuje jak zmienia się przestrzeń publiczna na przestrzeni ostatnich lat.

W codziennym natłoku spraw często nie dostrzegamy zmian w otaczającej nas przestrzeni a przynajmniej nie zdajemy sobie sprawy jak mozolny jest to proces. Jednak z perspektywy kilku lat już można zaobserwować efekty podjętych działań na rzecz poprawy jakości terenów zielonych i rekreacyjnych. – W ciągu ostatnich 4 lat gmina zrewitalizowała i zmodernizowała 4 parki i 4 skwery, a także dokonała licznych nasadzeń wzdłuż szlaków komunikacyjnych – mówi Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza. – Sporo pracy jeszcze przed nami. przygotowujemy przetarg na posadzenie drzew na rynku i skwerze Jana Pawła II, odtwarzamy zieleń wzdłuż pierzei ulic projektujemy duży obszar parkowy w Złotokłosie – Park Rostworowskich. Sadzimy zieleń na mniejszych skwerach oraz w tzw. parkach kieszonkowych – dodaje wiceburmistrz.

Poważną przemianę przeszły m.in. Górki Szymona w Zalesiu Dolnym, skwer przy ul. Jarząbka, Park Zachodni przy Al. Róż, Park Miejski im. Książąt Mazowieckich, czy skwer im. Stefana Kisielewskiego w centrum miasta. Powstał też nowy park przy ul. Ogrodowej w Józefosławiu oraz skwer przy ul. Młynarskiej oraz Zakątek Kultury przy ul. Kościuszki Piasecznie.

Zieleń to też tysiące nowych drzew w różnych zakątkach gminy, dziesiątki tysięcy krzewów i setki tysięcy sezonowych kwiatów na klombach czy rabatach. – Sadząc zieleń, zawsze mamy na uwadze dobro pszczół i owadów zapylających – mówi Monika Szkuta z wydziału utrzymania terenów zielonych. – Sadzimy miododajne rośliny i używamy naturalne nawozy oraz środki ochrony roślin – dodaje.

Zakres zmian jakie w tym temacie zaszły w gminie Piaseczno obrazuje wystawa na piaseczyńskim rynku, która nadaje też trochę kolorytu, przysłaniając zaplecze plenerowej sceny rozstawionej przez Centrum Kultury. Wystawa jest ruchoma i zaistnieje też w innych miejscach związanych z rewitalizacją terenów publicznych.

Biuro Promocji i Informacji

17 KOMENTARZE

  1. Bo to przecież najważniejsze… Szkoda, że chociażby tej dbałości o przyrodę w rzeczywistości nie widać – zaniedbane skwerki, syf na Górkach Szymona…

  2. Panie Danielu, mówiłam ostatnio o ludziach napływowych i Ukraińcach. Oni tu nie płacą (w większości) podatków. Napływowi co week na ojcowiznę zielenią płynącą jadą. My, rodowici Piasecznianie doceniamy i wiemy, że na wszystko potrzebna kasa, a ta ucieka poza powiat. Dobrze, że w Elblągu jest ślicznie ???

  3. Dobrze,ze sadzą-źle,ze dbają dopiero po interwencji mieszkańców.Czyli taki co sieje i zapomina…to gospodarz czy marnotrawca? Podpisane jest”Biuro Promocji i Informacji”,Gminy czy V-ce? To chyba prokurator powinien zbadać?

  4. Dlaczego nie można polubić konkretnego zdjęcia? Czy Pan Burmistrz ma konto na instagramie? Bardzo ładne zdjęcia, to w biurze promocji pracują tacy zdolni fotografowie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię