Zielone światło dla Farmy Dobrej Woli. Zamieszkają w niej niepełnosprawni

0

LESZNOWOLA Wydano pozwolenie na budowę Farmy Dobrej Woli, która powstanie w malowniczej miejscowości Janów w powiecie grójeckim. Inwestorem jest lesznowolskie Stowarzyszenie Dobra Wola, które od lat opiekuje się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie


Budowa czterech inteligentnych domów, w których zamieszka około 20 niepełnosprawnych intelektualnie osób (w tym z powiatu piaseczyńskiego) rozpocznie się we wrześniu i potrwa do 2022 roku. W tworzeniu projektu kompleksu uczestniczyli studenci Politechniki Warszawskiej.
– Będzie to pierwsza taka farma w Polsce – zapewnia Jacek Zalewski, który wpadł na pomysł wybudowania kompleksu. – Budynki zostaną naszpikowane inteligentnymi rozwiązaniami i będą bazowały na odnawialnych źródłach energii – zapewnia.
W farmie mają przebywać osoby dorosłe, ale wymagające stałej opieki. Ma ona działać podobnie jak Domy Pomocy Społecznej. Nie będzie to miejsce zamknięte, choć niepełnosprawni będą podlegać – dla ich własnego bezpieczeństwa – pewnej kontroli.
– Chcemy też, aby wszystkie mieszkające tu osoby pracowały – podkreśla Jacek Zalewski. – Możliwości jest sporo, możemy zajmować się garncarstwem, uprawą roli, przetwórstwem, drobnym rzemiosłem.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię