Zielone światło dla Gminnej

2

LESZNOWOLA Jeszcze w tym miesiącu gmina podpisze umowę z firmą Fal-Bruk, która wybuduje ulicę Gminną, przebiegającą od ulicy Szkolnej do Słonecznej w Lesznowoli


 

W marcu gmina uzyskała pozwolenie na budowę strategicznego ciągu, a wkrótce potem ogłoszono przetarg mający wyłonić wykonawcę. Procedura została zakończona 11 lipca. Okazało się, że do przetargu przystąpiła tylko jedna firma – Fal-Bruk, która za wykonanie drogi zażyczyła sobie niemal 9,4 mln zł. Tymczasem w budżecie gminy na inwestycję zarezerwowano 7,7 mln zł. Podczas ostatniej sesji, która odbyła się kilka dni temu, radni zdecydowali się „dorzucić” brakującą kwotę, dokładając także środków na nadzór inwestorski. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana jeszcze w sierpniu. Wkrótce potem Fal-Bruk wkroczy na plac budowy. Zadanie ma zostać wykonane do stycznia 2020 roku, ale wiele wskazuje na to, że drogę uda się wybudować o wiele wcześniej – być może nawet do końca tego roku.
W ramach inwestycji na Gminnej zostanie położona nowa nawierzchnia. Powstanie także kanalizacja deszczowa, ścieżka pieszo-rowerowa i oświetlenie uliczne. Na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną ma zostać zbudowane nowe rondo. Pojawią się także dodatkowe miejsca parkingowe.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Firma miejscowa,rodzinna czyli korzyść podwójna,gdyby nawet koszt był większy od wykonawcy chińskiego/wietnamskiego to zysk zostanie w gminie 🙂

  2. Wykonawca zaklepany a starosta nie wszczął jeszcze postępowania o wypłatę odszkodowań za przejęte grunty pod rozbudowę. Może zainteresuje was ten temat Piaseczno news?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię