Zielone światło dla nowej Fabrycznej. Tylko kto za nią zapłaci?

0

LESZNOWOLA Kilka dni temu starosta piaseczyński, na wniosek wójta gminy Lesznowola, wydał zgodę na rozbudowę ulicy Fabrycznej w Łoziskach. Zła wiadomość jest taka, że gmina Lesznowola nie ma na razie pieniędzy na sfinansowanie tego zadania


O planach kompleksowej przebudowy ulicy Fabrycznej na odcinku od Postępu do Kolejowej pisaliśmy kilka miesięcy temu. Kosztem 250 tys. zł gmina przygotowała projekt nowej drogi. Pod koniec maja starosta piaseczyński wszczął postępowanie zmierzające do wydania tzw. ZRID-u, czyli zgody na realizację inwestycji. Stosowna decyzja została wydana 26 sierpnia.
Plany zakładają, że ul. Fabryczna na odcinku ok. 2,5 km zostanie poszerzona do 12 m. 6 m szerokości ma mieć pas drogowy, kolejne 3 m ścieżka pieszo-rowerowa i pozostałe 3 m – pas zieleni. Droga ma mieć kanalizację deszczową, oświetlenie ledowe oraz kanał technologiczny, w którym zostanie ułożony światłowód. Aby zrealizować inwestycję, trzeba dokonać wykupu gruntów, co znacznie podniesie jej koszt. A ten może być niestety gigantyczny. Dość powiedzieć, że na 3,5-raza krótszy odcinek ul. Gminnej w Lesznowoli gmina wydała około 10 mln zł. Przebudowa Fabrycznej nie została wpisana na razie ani do budżetu ani nawet do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Być może wkrótce się to zmieni. Pojawiły się głosy, że inwestycja może być etapowana.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię