Zielone światło dla przebudowy Szkolnej w Baniosze

12

GÓRA KALWARIA W środę w urzędzie wojewódzkim gmina podpisze umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Szkolnej w Baniosze. Rozstrzygnięto już przetarg na wykonawcę zadania, które zostanie zrealizowane w przyszłym roku


Chodzi o ponad 600-metrowy odcinek Szkolnej od ul. Łąkowej do Wilanowskiej (droga krajowa nr 79). Wykonawca ma rozebrać istniejącą warstwę bitumiczną i chodnik, wykonać kanalizację deszczową i zbudować drogę od początku. Po jej obu stronach znajdą się nowe chodniki z kostki i trawniki, planowane jest także nowe oświetlenie ledowe (10 słupów). Chęć wykonania tej inwestycji wyraziło aż 7 firm. Najkorzystniejszą ofertę w wysokości 1,76 mln zł zaproponowała spółka MABAU. Co ciekawe, na budowę drogi gmina otrzymała 1,863 mln zł dofinansowania z wojewódzkiego Funduszu Dróg Samorządowych. Kwota dofinansowania nie może być jednak wyższa niż 70 proc. kosztów inwestycji, a więc około 1,23 mln zł (resztę do przebudowy musi dopłacić gmina).

TW

12 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję że przebudują również to niebezpieczne przejście dla pieszych do szkoły na którym niemal nie pojechali mnie z dzieckiem jak przechodziłem. Albo chociaż jakieś progi zwalniające się pojawią w okolicy szkoły

      • Nie ma to jak hejt oszołoma ? 🙂 Pieszy ma pierwszeństo na pszejściu od dawna! Niebawem auto będzie musiało się zatrzymać,gdy pieszybędzie w pobliżu przejścia,podobnie jak to funkcjonuje w starej unii.

      • I to by pohamowało wszystkich oszołomów którzy pędzą na tej prostej ile się da. Prawie nikt tam nie jedzie przepisowo..

  2. Życzę Janowi żeby choć raz musiał ratować siebie i dziecko przed pędzącym debilem w samochodzie który zamiast patrzeć na drogę gapił się w telefon. Jak ktoś w nocy pędzi 100km/h to w każdej sekundzie pokonuje prawie 30m więc mimo że był daleko jak wchodziliśmy na pasy to jak już schodziliśmy z przejścia to ledwo zdążyłem zepchnąć dziecko na chodnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię