Zielone światło dla sygnalizacji świetlnej

5

TARCZYN Od lat mówi się o podniesieniu bezpieczeństwa na rogu ulic Grójeckiej, 1 Maja i Komornickiej. Wiadomo, że zamiast ronda pojawi się sygnalizacja świetlna

W ostatnim czasie udało się znaleźć inne rozwiązanie w kwestii przebudowy skrzyżowania, na którym regularnie dochodzi do kolizji i wypadków. W 2018 roku burmistrz Barbara Galicz zleciła dokonanie analizy przydatności sygnalizacji świetlnej w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i podróżujących. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przychylił się do tego pomysłu, z zastrzeżeniem, że budowa sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu będzie możliwa po likwidacji miejsc postojowych zlokalizowanych w ciągu ul. Komornickiej od skrzyżowania z ul. Grójecką do budynku straży pożarnej oraz w ciągu ul. Grójeckiej od ul. Niecałej do ul. Komornickiej. Takiej odpowiedzi burmistrz udzieliła w maju członkom Klubu Radnych Gospodarna Gmina. Obecnie Urząd Marszałkowski przygotowuje przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

– Na chwilę obecną przetarg nie został jeszcze ogłoszony – wyjaśnia rzecznik prasowa Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Monika Burdon. – Wciąż trwa opracowywanie dokumentacji. Musimy wziąć pod uwagę również inne czynniki, m.in. kwestię zabezpieczenia środków w budżecie czy ustalenie geometrii drogi. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Władze gminy uważają to za sukces, mieszkańcy krytykują. Część z nich twierdzi, że światła wygenerują ogromne korki. Krzyżówka trzech ulic to miejsce wielu stłuczek. Większość kierowców jeździ „na pamięć”. Co zaskakujące dla wielu zmotoryzowanych, kierowcy z drogi niższego rzędu mają tu bowiem pierwszeństwo. Po naszym zeszłorocznym artykule poprawiono oznakowanie skrzyżowania, ale nowe znaki problemu całkowicie nie rozwiązują.

Natalia Brzozowska

5 KOMENTARZE

  1. bardzo zły pomysł,przez światła zrobią sie spore korki,jadący do Grójca i skręcający w lewo będą musieli przepuszczać jadących od targu i Biedronki,to będą sytuacje kolizyjne a najwiekszy ruch jest własnie w tym kierunku -skręt w lewo-tylko rondo!!!

  2. Parodia sukcesu. Najgorzej jak do tematu zabierają się osoby które nie maja zielone pojęcia o temacie. Czy nasza Burmistrz ma choćby prawo jazdy ? A jeśli nawet , to czy ktoś ja widział za kierownicą ? Mieszkam w Tarczynie od 40 lat , rożne szopki tu widziałem , jak np. Miejski szalet za 600 tys. zł lub dziurawy mostek na Grójeckiej za 15 mln. albo ślepa ścieżka rowerowa za kilka milionów, ale takiej bzdury jak światła na tej krzyżówce ? W piątek po południu Warszawska i okolice będą sparaliżowane na bank. Tego nie przewidziałem. Teraz korki sięgają Ośrodka Zdrowia , a na Błońskiej do kilometra lub dalej. Na 1 Maja będzie korek do cmentarza, lub dłuższy. To już chyba lepeij zaorać ten park i zrobić tam rondo.

  3. Mieszkam w Tarczynie od niedawna i zastanawia mnie kładzenie asfaltu na jakiś małych uliczkach w okolicznych wsiach tylko dlatego ze podobno ktoś z władz miasta ma tam działkę. Czemu nie na komunikacji miejskiej skoro okoliczne gminy maja ? Czy to jest jakiś układ ?

    • No jest układ. Gmina ma udziały w PKS Grojec i nie wpusci do Tarczyna zadnej konkurencji. A Ty płac co miesiąc 210 zl za bilet do Wawy. Bydło w lepszych warunkach jezdzi, niz ludzie w tych autobusach. A kierowcy autobusow to kwiintesencja buractwa i chamstwa w stosunku do pasazerow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię