Zimą będzie cieplej i bardziej kolorowo

0

PIASECZNO Centrum Piaseczna nabrało kolorów, a wszystko dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Ciąg Dalszy Nastąpi oraz wsparciu gminy. Akcja polegająca na udekorowaniu elementów przestrzeni ręcznie wykonanymi dzianinami, zaowocowała przyozdobieniem odlewów rzeźb zwierząt Józefa Wilkonia oraz drzewek na Skwerze Kisiela

– Mamy nadzieję, że nasze spotkania nie tylko przyczynią się do integracji grupy miłośników rękodzielnictwa, ale także wpłyną na ocieplenie przestrzeni miejskiej – mówi Monika Galerczyk-Pułka ze Stowarzyszenia CDN. – Liczymy także na pozytywne reakcje ze strony mieszkańców – dodaje.
Pomysł na event narodził się podczas pierwszego spotkania piaseczyńskich rękodzielniczek w ramach Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych.
– Serdecznie dziękuję Paniom Katarzynie Jezierskiej- Tratkiewicz, Małgorzacie Jaronowskiej, Dominice Putkiewicz, Monice Gielecińskiej, Monice Zalewskiej, Urszuli Misiun i Agnieszce Dąbrowskiej za zaangażowanie i piękne dzieła, które stworzyły – dodaje inicjatorka akcji Monika Galerczyk-Pułka – dzięki nim oraz pomocy Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno udało się spełnić moje marzenie.
Zapraszamy mieszkańców do spaceru i obejrzenia kolorowych szalików, getrów i osłonek, które od dziś będą grzały piaseczyńskie zwierzęta i drzewka w okresie jesienno-zimowym.

 

Źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię