Zima z kolejką. Szykuje się moc atrakcji

0

PIASECZNO Pasjonaci z Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej organizujący w sezonie przewozy turystyczne zapraszają wszystkich zainteresowanych historią i techniką kolejową na stację przy ulicy Henryka Sienkiewicza 14 w Piasecznie na akcję „Zima z koleją wąskotorową”


W programie przewidziano wiele atrakcji. Będzie można z bliska obejrzeć wagony i lokomotywy, a także hale warsztatowe, w których naprawiany jest tabor. Wszyscy chętni dowiedzą się w jaki sposób skręca pociąg oraz jak działa i do czego służy semafor. Będzie też można samemu zbudować krótki odcinek torowiska.
Zaprezentowana zostanie również makieta kolejowa ze zminiaturyzowanymi lokomotywami i wagonami. Nie zabraknie wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima, a najodważniejsi adepci kolejnictwa będą mogli zapowiedzieć odjazd pociągu za pomocą kolejowego radiowęzła. W programie nie zabraknie również przejazdów drezyną. „Zima z koleją wąskotorową” odbędzie się w niedzielę 6 lutego (o godz. 11 i 13) oraz w środę 9 lutego o godz. 11. Bilety można rezerwować na stronie kolejki.

CZYTAJ TAKŻE:  Donald Tusk w Piasecznie [Aktualizacja]

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię