GÓRA KALWARIA Zasada jest prosta: jeżeli potrzebujesz, bierzesz ubrania z wieszaka, ale możesz też zostawić inne. Ten jedyny w gminie punkt z darmową odzieżą powstały w ramach ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła” działa przy ul. ks. Zygmunta Sajny 2a


Do tej pory akcja wzbudziła entuzjazm w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Łódź. Od dwóch tygodni wieszaki stoją również przy siedzibie Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (POIK) przy ul. ks. Zygmunta Sajny 2a w Górze Kalwarii. – Mamy magazyn z odzieżą dla ofiar przemocy. Jednak obecni goście naszego hostelu nie potrzebują dodatkowych ubrań, dlatego zdecydowaliśmy się wywiesić je na wieszakach na ulicy – mówi Łukasz Kopytowski, p.o. dyrektora POIK.

Jak pokazują kilkunastodniowe doświadczenia, POIK trafił z akcją w dziesiątkę. Potrzebujący jeszcze walczą z małomiasteczkowym wstydem i przychodzą po odzież najczęściej, gdy zbliża się zmrok. – Ku naszemu zaskoczeniu, raz zobaczyliśmy nawet małą dziewczynkę – opowiada Łukasz Kopytowski.

Najszybciej z wieszaków zniknęła ciepła, zimowa odzież. Ale nie ma obaw, nie zabraknie jej. Ponieważ w odzewie na akcję do POIK mieszkańcy zaczęli dowozić ubrania w workach.

– W tym tygodniu ustawimy nowe, stabilniejsze wieszaki, które dodatkowo będą chroniły odzież przed deszczem i śniegiem – zapowiada dyrektor POIK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię