Zimowisko Dobrej Woli. Jak zwykle przygotowano mnóstwo atrakcji

0

LESZNOWOLA W ferie, po raz pierwszy od trzech lat, Stowarzyszenie Dobra Wola zorganizowało zimowisko dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Wzięli w nim udział podopieczni stowarzyszenia z terenu powiatu piaseczyńskiego, ale też z Raszyna i Warszawy


Tym razem niepełnosprawni i ich opiekunowie spędzili ferie w Serpelicach, w powiecie łosickim nad Bugiem. Mieszkali w ośrodku wypoczynkowym Partner, którego ogromnym atutem jest urokliwa sala kominkowa. Jednak w samym pensjonacie goście z okolic Warszawy spędzali niewiele czasu, w myśl zasady przeżywania pozytywnych wrażeń poprzez różnego rodzaju bodźce.
Często mieliśmy ogniska na świeżym powietrzu, jeździliśmy też bryczkami i chodziliśmy na spacery – opowiada Jacek Zalewski, organizator wyjazdu. – Oczywiście zaprzyjaźniliśmy się też z lokalną społecznością. W miejscowej szkole zaprezentowano nam nowoczesną pracownię informatyczną z robotami, które sprawiły wszystkim mnóstwo radości.
Ciekawym przerywnikiem była wycieczka do szlacheckiego obejścia w Łosicach. Jego właściciel odzyskał tereny po swoich przodkach i urządził w tym miejscu skansen. Na miejscu funkcjonuje też stadnina. Z kolei w Białej Podlaskiej podopieczni stowarzyszenia gościli na miejscowej uczelni, gdzie spotkali się ze studentami wydziału turystyki osób niepełnosprawnych.
W pensjonacie odwiedzili nas strażacy, policjanci, a nawet chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku – wylicza Jacek Zalewski. – Był też zespół ludowy, tańce, animacje i w ogóle sporo się działo. Ten czas minął niezwykle szybko, ale już zaczynamy planować wyjazd wakacyjny, na który serdecznie zapraszam wszystkich naszych podopiecznych.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię