Zjednoczeni w śpiewie

0

PIASECZNO W sobotę 26 listopada w Kościele Rzymskokatolickim Pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym odbyły się XIX Spotkania Chóralne. Wydarzenie związane jest ze wspomnieniem liturgicznym Świętej Cecylią – rzymskiej męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów oraz zespołów wokalno-muzycznych

Tegoroczne Spotkania Chóralne rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania Hymnu „Gaude Mater Polonia”, po którym miały miejsce prezentacje poszczególnych chórów, których w tym roku pojawiło się w Zalesiu Dolnym 13. Warto podkreślić, że impreza tradycyjnie nie ma formy konkursu. Nie chodzi tu o ocenianie możliwości śpiewaków, a o wspólne wielkie święto wszystkich kochających muzykę kościelną.

Zależy nam jednak zawsze na obecności chórów na całej uroczystości – podkreśla Paweł Ginda, chórmistrz, dyrygent Chóru Liturgicznego Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym, a także animator kultury i organista. – Poprzez słuchanie chcemy wspólnie cieszyć się osiągnięciami innych zespołów, poznawać nowy repertuar i różne style wykonawcze, a wymieniając doświadczenia, ubogacamy się wzajemnie.

Spotkania zwieńczyła msza święta z udziałem połączonych chórów, podczas której usłyszeć można było, między innymi, „Ave verum” Mozarta, „Sancta Caecilia” Antoniego Chlondowskiego i „Laudate Dominum” Charlesa Gounoda.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię