GÓRA KALWARIA Poszukiwani są wolontariusze, którzy cyklicznie – raz na dwa tygodnie – spotkają się w niedzielę z samotnym seniorem, porozmawiają i zjedzą z nim obiad


Posiłek ufunduje restauracja (na razie zgłosiło się Podzamcze z Czerska).

– Celem akcji jest zmniejszenie poczucia samotności u osób starszych i stworzenie dłuższej relacji pomiędzy seniorem a wolontariuszem – tłumaczy koordynatorka przedsięwzięcia Elżbieta Paczesna. To z nią mogą kontaktować się zainteresowani (tel. 696 410 364, kontakt@przyjazniseniorom.com). – Takie przedsięwzięcia zaistniały już w Płocku, części stolicy, Katowicach oraz Szczecinie i spotkały się z dobrym przyjęciem – dodaje.

Pilotażowo kalwaryjska akcja potrwa od 7 maja do 2 lipca i zostanie nią objętych trzech seniorów wytypowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Jednak Elżbieta Paczesna oczekuje również na zgłoszenia starszych osób, którym można pomóc w pokonaniu samotności, wezmą udział w kolejnych edycjach. Poszukiwani są również zainteresowani współpracą restauratorzy z Góry Kalwarii i okolic. – Jeżeli akcja spotka się z pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności, prawdopodobne jest, że na jesieni ruszy kolejna edycja zakrojona już na nieco szerszą skalę – zapowiada inicjatorka.

Patronami akcji są burmistrz miasta i gminy Góra Kalwaria oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię