Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów w Mysiadle

0

LESZNOWOLA W Mysiadle policjanci uderzyli w grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono maszyny do pakowania i foliowania papierosów oraz 260 tys. sztuk papierosów. Podczas akcji zatrzymano łącznie 8 obywateli Ukrainy. Ich domniemanego 49-letniego szefa tymczasowo aresztowano


Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji wspólnie z funkcjonariuszami wydziału realizacji i walki z przestępczością gospodarczą rozbili grupę zajmującą się nielegalną produkcją papierosów.
W Mysiadle znajdował się zakład produkcyjny, w którym przy użyciu prostych urządzeń zajmowano się pakowaniem oraz foliowaniem papierosów. Znaleziono 260 tysięcy sztuk papierosów oraz komponenty służące do ich wytwarzania.
Podczas policyjnej akcji zatrzymano 8 osób narodowości ukraińskiej, w tym 6 kobiet w wieku od 30 do 47 lat, a także 2 mężczyzn w wieku od 44 i 49 lat. Wszystkim postawiono zarzuty karne, a wobec 49-latka podejrzanego o zorganizowanie grupy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Za organizację nielegalnego przedsięwzięcia, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.
Skarb Państwa wycenia swoje straty z tytułu niezapłacenia podatku oraz akcyzy na 220 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię