Złota Dominika

0

PRAŻMÓW Choć 15-letnia mieszkanka gminy Prażmów dopiero niedawno odkryła w sobie zamiłowanie do sportów walki, to bardzo szybko przyniosło to konkretne efekty

– Trenuję kickboxing dopiero od ośmiu miesięcy – mówi Dominika Pruszczyk, zawodniczka klubu UKS Tom Bee Team z Góry Kalwarii. – Decyzja o moim udziale w zawodach jeszcze jakiś czas temu nie była taka oczywista. Trener Tomasz Bąk miał jednak większe zaufanie do moich umiejętności niż ja sama i przekonał mnie, że warto spróbować.
Trwające trzy dni Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w formule full contact w Drezdenku były dla Dominiki (rywalizującej w kategorii juniorów młodszych do 60 kg) niezapomnianym przeżyciem. W finale nasza reprezentantka walczyła z zawodniczką z większym doświadczeniem, przez co spodziewała się jej dominacji w ringu.
– Jednak podczas walki „robiłam swoje” – zdradza 16-latka. – To wystarczyło, aby przeciwniczka zaczęła popełniać błędy i otrzymywać punkty karne. Wtedy przeszło mi przez myśl, że ta walka może skończyć się dla mnie wygraną. I tak też się stało. Przyznam, że jadąc na mistrzostwa nie myślałam, że uda mi się osiągnąć tak dobry wynik. Ta wygrana motywuje mnie do dalszej ciężkiej pracy. Wiem, że mimo sukcesu, jestem cały czas na początku mojej kickbokserskiej drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię