Złotokłos z nutką historii

0

PIASECZNO Spotkanie odbędzie się 30 marca o godz. 18:00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotokłosie. Tematem przewodnim będzie topografia dawniej i dziś oraz zmiany jakie w niej zaszły.


Spotkanie zorganizowano w ramach cyklu „Złotokłos z nutką historii”. Będzie to już trzecie wydarzenie z tego cyklu, a poprowadzi je Piotr Prawucki z Piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy Historii.

Spotkania historyczne sposobem na integrację mieszkańców

Złotokłos z nutką historiiZebrania mają na celu pogłębienie integracji między mieszkańcami, tymi przybyłymi tu niedawno, jak i rodzinami od wielu pokoleń związanymi ze Złotokłosem, ludźmi, których dzieli duża różnica wieku, czyli seniorami i młodzieżą wchodzącą dopiero w dorosłe życie.

Spotkania organizowane są po to, by zaktywizować seniorów, aby czuli się potrzebni i w przyjaznej, ciepłej atmosferze podzielili się swoimi opowieściami o przeszłości. Oprócz wspomnień mieszkańcy mogą również przynieść pamiątki, fotografie, niejednokrotnie ukazujące jakie ogromne zmiany zaszły na przestrzeni lat, których nie jesteśmy na co dzień świadomi, czy też dokumenty, które wnieść mogą cenną informację historyczną.

Ważne i wartościowe pamiątki mogłyby znaleźć się w piaseczyńskim muzeum, tworząc w ten sposób podzbiór przedstawiający dzieje Złotokłosu i okolicy na przestrzeni ostatnich lat – mówi Piotr Prawucki. – W ramach tego cyklu planujemy liczne wydarzenia towarzyszące związane z historią. Myślimy tu o spacerach, upamiętnieniu ważnych dat i postaci. W planach mamy również stworzenie Archiwum Historii Mówionej, czyli wywiadów autobiograficznych z wieloletnimi mieszkańcami, seniorami naszej społeczności.

Spotkania odbywają się cyklicznie w ostatni czwartek miesiąca, o stałej godzinie 18:00.

Organizatorem spotkań są Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno – filia w Złotokłosie, Klub Kultury w Złotokłosie oraz Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię