Zmagania kickbokserów w Piasecznie

0

PIASECZNO W marcu odbyła się już dziewiąta edycja corocznego turnieju Kickboxingu Piaseczno Open. Patronem imprezy był Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz, a patronat medialny nad wydarzeniem objął Kurier Południowy

Na planszach w Piasecznie ustawionych w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowało łącznie blisko trzystu zawodników z 18 klubów z całej Polski. Z uwagi na liczbę uczestników i wymogi sanitarne, imprezę przeprowadzono w trzech niezależnych grupach wiekowych. Niestety, w tym roku – ze względu na pandemię koronawirusa – zawody musiały się odbyć bez udziału kibiców.

Kategoria „Dzieci” toczyła boje na pałki piankowe w formule Soft contact. Wśród najmłodszych na szczególne wyróżnienie zasługują dwie nasze reprezentantki – Karolina Chuda i Zuzanna Węgrzyn. Dziewczyny w świetnym stylu zwyciężyły swoje kategorie wiekowe, dzięki czemu znacząco przyczyniły się do wygranej drużyny klubu X Fight wśród dzieci młodszych. Ponadto Zuzanna została uznana najlepszą zawodniczką turnieju w formule Pointfighting dzieci. Najlepszym zawodnikiem w tej grupie wiekowej był natomiast Jan Kamiński z Ninja Academy. Warto również dodać, że aż trójka zawodników z sekcji X Fight Złotokłos stanęła w Piasecznie na podium w kategorii – 142cm soft contact. Całkowita dominacja tej kategorii wzrostowej dokonała się za sprawą Mikołaja Kurowskiego (pierwsze miejsce), Kacpra Zięby (drugiej miejsce) i Nikodema Bulińskiego (trzecie miejsce). Czwarty tego dnia medal dla X Fight zdobyła z kolei Matylda Dobrzańska, która skończyła rywalizację w soft contact na ostatnim stopniu podium i z brązowym medalem na szyi.

Wśród kadetów młodszych dominowali za to zawodnicy klubu Dan Świdnik, wygrywając rywalizację drużyn i zdobywając wiele złotych medali w konkurencjach indywidualnych. Na wyróżnienie w tej kategorii wiekowej zasługuje Kacper Zięba, który zdobył brązowy medal w kategorii do 32 kg Pointfighting. W rywalizacji kadetów starszych gospodarze nie byli już jednak tak gościnni. Zawodnicy X Fight Piaseczno wygrali pewnie w konkurencji drużyn i zgarnęli cały worek medali w zmaganiach indywidualnych. W formule Pointfighting świetnie walczył Sebastian Jędraś, który nie pozostawił złudzeń swoim przeciwnikom w kategorii plus 69 kg. Swoje kategorie wygrali również Izabella Dąbrowska i Gustaw Wielądek. W formule Light contact było jeszcze lepiej. Złotymi medalami cieszyli się na koniec: Bartosz Dobrowolski, Sebastian Jędraś, Gustaw Wielądek, Janek Bocheński i Daria Niciporuk. Janek i Daria zostali wybrani również najlepszymi zawodnikami turnieju wśród kadetów starszych Light contact. Oprócz dyplomów i medali najlepsi otrzymali również upominki od firmy Sport Master.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię