Zmarł ksiądz Józef Jaworski. Przez 26 lat był proboszczem parafii w Mrokowie

0

LESZNOWOLA Tydzień temu odszedł w wieku 71 lat wieloletni proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Mrokowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 11 . Ksiądz spocznie na parafialnym cmentarzu


Fot. Krzysztof Jarosz

Na początku lipca ubiegłego roku ksiądz kanonik Józef Jaworski przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zamieszkał w domu emeryta pod Łomiankami, a nowym proboszczem parafii w Mrokowie został ks. Wojciech Jędrysiak. Parafianie i przyjaciele o długoletnim proboszczu jednak nie zapomnieli i często go odwiedzali. Tym bardziej, że ksiądz Jaworski miał problemy ze zdrowiem.
– Niestety, smutna wiadomość o jego śmierci dotarła do nas w ubiegły piątek – mówi Jarosław Perzyna, mieszkaniec Wólki Kosowskiej, który dobrze znał księdza Jaworskiego. – To był nie tylko wspaniały kapłan, ale też dobry człowiek. Dużo wymagał od innych, ale i od siebie. Nigdy nie stwarzał dystansu, był bardzo komunikatywny. Poza tym miał poczucie humoru.
Bliscy wspominają księdza Jaworskiego jako osobę ugodową i pełną optymizmu, która z każdym potrafiła znaleźć wspólny język.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 29 września o godz. 11, jednak trumna z ciałem duszpasterza będzie wystawiona w kościele w Mrokowie już od godz. 9. Mszę pogrzebową odprawi metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. Następnie trumna z ciałem księdza zostanie odprowadzona na cmentarz parafialny.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię