Zmarł Roman Kołakowski

0

W wieku 61 lat zmarł Roman Kołakowski – kompozytor, poeta, muzyk. Pisał własne teksty i tłumaczył utwory Leonarda Cohena, Toma Waitsa czy Nicka Cave’a

– Z wielkim żalem informujemy, że odszedł Roman Kołakowski – poinformowano dziś na stronie Przeglądu Piosenki Aktorkiej. – Poeta, pieśniarz, kompozytor, tłumacz, reżyser koncertów, spektakli i widowisk. W latach 1996-2005 był dyrektorem Przeglądu Piosenki Aktorskiej, gościł na niemal każdej edycji festiwalu, przewodniczył kapitule Nagrody im. Aleksandra Bardiniego. Żegnamy artystę, twórcę, przyjaciela Teatru Muzycznego Capitol i Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
Roman Kołakowski jest autorem tekstów piosenek wykonywanych m.in. przez Michała Bajora, Kazika, Piotra Rubika i Justynę Steczkowską. Współpracował z Teatrem „Syrena”, a w latach 2005-2007 prowadził Teatr Piosenki we Wrocławiu.
Związany był z powiatem piaseczyńskim jako mieszkaniec Konstancina-Jeziorny. W latach 2009-2010 pełnił funkcję dyrektora Konstancińskiego Domu Kultury. Mogliśmy go podziwiać podczas występów z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego. Występował m.in. w Tarczynie z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego czy na uroczystościach dożynkowych z mistrzowsko wykonanym i poruszającym repertuarem Leonarda Cohena.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię