Zmarł wielki społecznik, działacz sportowy i samorządowiec

1

PIASECZNO Zmarł Andrzej Owczarek społecznik, samorządowiec, piaseczyński radny, członek prezydium Rady Miejskiej pierwszej kadencji

– Z niezmiernym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas nasz współpracownik i Przyjaciel, Pan Andrzej Owczarek– poinformował piaseczyński GOSIR.
Społecznik i samorządowiec, piaseczyński radny, członek prezydium Rady Miejskiej pierwszej kadencji, ale przede wszystkim dla Nas, ludzi sportu – sportowy pasjonat – wspominają przyjaciele z GOSIRu. – Swoje zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnego sportu realizował w piaseczyńskim urzędzie, a następnie w jeszcze większym zakresie, w naszym GOSiR-rze, którego był współtwórcą i jednym z pierwszych pracowników.
W GOSIR Piaseczno z właściwą sobie solidnością i charyzmą, zajął się organizacją życia sportowego a przede wszystkim rozwojem sekcji koszykarskiej i tenisowej. Stał się ich zawodowym opiekunem, pomysłodawcą i organizatorem wielu sportowych imprez.
Niektóre z nich są do dziś kontynuowane, a tenisowy turniej Grand Prix Piaseczna Amatorów, ze swoją blisko 25-letnią historią, jest jedyną taką imprezą w kraju.
Poza pracą zawodową Pan Andrzej znajdował jeszcze czas na społeczne działania dla sportu – był Prezesem LKS Perła Złotokłos, rodzimego klubu, który dzięki niemu zyskał nową jakość organizacyjną i szkoleniową, kontynuowaną do dzisiaj.
-Skromny, rzetelny i życzliwy każdemu, dobry człowiek jakim był Pan Andrzej, mógł być dumny ze swoich ponadczasowych dokonań– oceniają współpracownicy z GOSIRu- Pozostawił wielkie grono życzliwych ludzi, przyjaciół, zyskując ich uznanie, szacunek i wieczną pamięć o sobie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię