Zmarł wieloletni nauczyciel z piaseczyńskiego liceum

3

– Z wielkim smutkiem informujemy, iż 1.lutego 2022 r. odszedł od nas ś.p. Profesor Tadeusz Trzeciak, wspaniały, niezapomniany nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Piasecznie – poinformowała dziś szkoła.

Profesor Tadeusz Trzeciak całe swoje życie poświęcił wychowaniu wielu pokoleń młodzieży. Tworzył naszą szkołę i zapisał się złotymi zgłoskami w jej historii.
– W latach 90. Profesor Tadeusz Trzeciak uczył nas przysposobienia obronnego – wspomina Kamil Staniszek, redaktor naczelny „Kuriera Południowego”, absolwent piaseczyńskiego liceum. – Zawsze był niezwykle zaangażowany i wymagający. Typ pozornie srogiego belfra, który jednak miał do nas dużo serca i sympatii. Od bandażowania ręki, umiejętności udzielania pierwszej pomocy czy zakładania maski przeciwgazowej nikt się nie uchronił. Było tyle poprawek, aż nauczyli się nawet najbardziej niechętni i oporni. Tadeusz Trzeciak to jeden z tych nauczycieli, którzy budzą najmilsze wspomnienia i przywołują uśmiech na twarzy. Był jednym z symboli piaseczyńskiego liceum. Wraz z jego odejściem umarła cząstka naszego wspaniałego młodzieńczego i beztroskiego świata. W pamięci pozostanie na zawsze.
Panie Tadeuszu będzie nam brakowało Pana mądrości, doświadczenia i uśmiechu… – czytamy na stronie piaseczyńskiego liceum. – Żegnaj przyjacielu młodzieży, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach…

3 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobry nauczyciel już niestety takich nie ma był wymagający ale cieszył się wielkim szucunkiem bo szanował innych. Państwo Trzeciakowie uczyli w tym liceum przez wiele lat byli polonistami ją chodziłam w latach siedemdziesiątych i to było bardzo renomowane liceum. Wielka szkoda.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

  • Mnie akurat nie uczył (moją polonistką i wychowawczynią zarazem była Pani A.W. – respect!), ale pamiętam, że był osobą szanowaną.
   RIP

 2. Szanował wszystkich, młodzież również.
  Z bandazowania stawiał albo 2 albo 5. Ja dostałam 4 bo zakręciłam w druga stronę, jak leworęczna. Powiedział – pisz lewą ręką, wyszło słabo ale postawił pierwszy raz 4 🙂 Nie da się zapomnieć Jego indywidualnego podejścia, akceptacji, wyrozumiałości….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię